Budowa obiektów sportowych to skomplikowany proces wymagający wiedzy, doświadczenia i umiejętności. Projektując tego typu obiekt, należy brać pod uwagę ogromną ilość interesantów i energię, którą będą przekazywać oni podczas kibicowania swoim ulubionym zespołom lub zawodnikom.
Zakładamy, że kwestie dokumentacji, prawa budowlanego itp. aspektów macie opanowane. Skupimy się zatem na konstrukcji i elementach technicznych. Na co należy zatem zwrócić uwagę, by budowa stadionu przyniosła satysfakcjonujące rezultaty, była efektywna i bezpieczna? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, zapraszamy serdecznie do sprawdzenia odpowiedzi, które umieściliśmy w dalszej części materiału.
Zastanawiając się nad wyposażeniem stadionu, zawsze w pierwszej kolejności rozważamy potrzeby kibiców. Dopiero na drugim miejscu są zawodnicy. Dlaczego akurat taka kolejność? Głównym powodem jest ilość interesantów. Największe stadiony na świecie muszą czasem pomieścić ponad 100 tys. widzów.
Jeśli jednak szukasz asortymentu dla nieco mniejszej konstrukcji, wszystko znajdziesz w Wamat. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie musisz od razu zatrudniać najlepszych na świecie architektów, którzy stworzą indywidualny projekt na kilkadziesiąt tysięcy zaangażowanych kibiców lokalnej drużyny piłki nożnej.
Gdy chodzi o ważne wydarzenia sportowe, emocje niemal zawsze sięgają zenitu. Często nawet schody są zajęte przez fanów, którzy przyszli obejrzeć widowisko i nie są w stanie utrzymać energii na wodzy. Muszą więc wstać, by dopingować swojej drużynie. Wszystkie trybuny stadionowe powinny być wyposażone w schody z poręczami i barierki, które poradzą sobie nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Co ciekawe, Wamat przygotował dla klientów stalowe konstrukcje z możliwością personalizacji. Modułowe elementy można łączyć w dowolny sposób, tworząc efektywne zabezpieczenie dopasowane do konkretnych potrzeb. Dzięki nim budowa stadionu staje się zdecydowanie ła twiejsza.
Co z mniejszymi obiektami? W ofercie Wamat dostępne są m.in. trybuny boiskowe „TBT” oraz trybuny sportowe zadaszone, które wyposażone są we wszystko, czego niewielki stadion dla okolicznej drużyny sportowej potrzebuje.
W razie niesprzyjających lub trudnych warunków pogodowych, zadaszenie pozwala kibicom na komfortowe i bezpieczne schronienie. Zawodnicy ze względu na swoją aktywność, nie odczuwają tak poważnego dyskomfortu spowodowanego przez delikatny deszcz lub wiatr, dlatego w ich przypadku nie jest to aż tak istotne. Niemniej jednak największe obiekty na świecie, dysponują takimi elementami jak zadaszenie, by oddziaływanie natury nie miało wpływu na grę i bezpieczeństwo.
Na szczęście trybuna stała pięciorzędowa TZ-5 od Wamat oferuje niezawodne rozwiązania na bazie kratownic z zadaszeniem. Dzięki wytrzymałym elementom konstrukcji, budowa stadionu, rozmieszczenie nagłośnienia i oświetlenia jest bezpieczne i proste. Fani otrzymują zatem gwarancję, że nic nie zakłóci widowiska.
Tył trybuny TZ-5 chroni osłona z poliwęglanu. Poziomy natomiast wyprodukowane zostały z krat pomostowych, a wszystkie newralgiczne punktu są ocynkowane. Jej wytrzymałość jest zatem imponująca – nawet dla najbardziej wymagających użytkowników.
Pamiętaj, że jedynie wysokogatunkowe komponenty zapewnią osobom obecnym na stadionie bezpieczeństwo. Wybierz zatem asortyment stworzony z wyselekcjonowanych tworzyw i zaprojektowany przez profesjonalnych specjalistów. Dzięki temu unikniesz wielu nieprzyjemności i nieplanowanych sytuacji, które mogą prowadzić do poważnych konsekwencji.
Potrzebujesz wsparcia? Niezależnie, czy szukasz lepszych lub tańszych alternatyw dla swojego projektu, czy chcesz się jedynie upewnić, że wybierasz właściwe elementy lub zależy Ci na złożeniu bezpośredniego zamówienia i ustaleniu szczegółów osobiście – warto skontaktować się z zespołem Wamat. Odpowiedzą oni na wszystkie Twoje pytania i pomogą w realizacji. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym na łamach tego wpisu informacjom wiesz już jakie ma budowa stadionu wymagania. Polecamy też zapoznać się z ofertą dostępną na naszej stronie.
WAMAT Sp. z o.o.
Podleszany 186
39-300 Mielec
tel. +48 17 58 40 280
fax +48 17 58 40 299
e-mail: wamat@wamat.pl
Godziny otwarcia:
Poniedziałek – piątek:
od 8:00 do 16:00