Skontaktuj się z nami! +48 17 58 40 280 | wamat@wamat.pl

Sceny, Estrady, Trybuny - Producent Wamat

Estrada mobilna na wynajem - kiedy i dlaczego warto?

Organizujesz imprezę plenerową. Wiesz, jak powinna ona przebiegać, jakich artystów nie może na niej zabraknąć oraz w jaki sposób zaprosić wszystkich zainteresowanych. Masz plan, który już niedługo wdrożysz w życie. A co ze sceną, czy ona również znajduje się w Twoim planie i projekcie? Czy wiesz, że rozwiązaniem Twojego problemu może być estrada mobilna na wynajem? Nie musisz koniecznie kupować wszystkich elementów niezbędnych do zbudowania sceny. Nie ma też konieczności tworzenia stałych konstrukcji, tym bardziej, iż nie masz pozwolenia na budowę sceny na stałe. Scena mobilna na wynajem okazuje się w takim przypadku najlepszą opcją.

Kiedy estrada mobilna to doskonały wybór?

Zastanawiasz się, kiedy warto wynająć estradę mobilną? Z pewnością wtedy, kiedy organizujesz imprezę w plenerze, gdzie nie ma wybudowanej sceny. To Ty jesteś odpowiedzialny za zorganizowanie miejsca artystom do ich występów. Zatem świetnie sprawdza się podczas koncertów, pikników rodzinnych, występów lokalnych zespołów, a nawet dyskotek pod gołym niebem. Wynajem estrady mobilnej jest świetnym pomysłem na występ teatralny w niecodziennej scenerii, nie w teatrze, a na zewnątrz, w otoczeniu pięknej przyrody.
Wynajem sceny mobilnej sprawdza się doskonale, jeżeli jesteśmy organizatorami wydarzeń w różnych miejscach, a nawet miastach. Nie mamy więc stałego miejsca i potrzebujemy za każdym razem gdzieś indziej wybudować scenę. Wynajem estrady mobilnej to znacznie lepsza alternatywa dla zakupu sceny, jeżeli jest to nasze pierwsze wydarzenie lub też któreś z kolei, ale nie zajmujemy się tym na co dzień.

Estrada mobilna na wynajem ma wiele zalet:

  • Poszczególne elementy sceny mogą być dopasowane do indywidualnych potrzeb. Budowa estrady, która odpowiada rzeczywistym możliwościom i potrzebom organizatora
  • Oszczędność pieniędzy, co jest związane z brakiem konieczności inwestycji w zakup sceny
  • Solidne i sprawdzone konstrukcje, które charakteryzują się dużą wytrzymałością na obciążenia, wpływ czynników zewnętrznych i uszkodzenia mechaniczne
  • Gwarancja atestów i zgodności z aktualnymi wymogami
  • Uniwersalność, ponieważ estrada mobilna na wynajem sprawdza się doskonale przy organizacji wielu imprez plenerowych

Wynajem estrady mobilnej – na co zwrócić uwagę?

Scena mobilna na wynajem musi spełniać te same warunki, co scena, którą kupujemy na własność. Zatem należy zwrócić uwagę na kilka aspektów, a także dostosować ją właściwie do charakteru i wielkości organizowanej imprezy. Przede wszystkim jej konstrukcja musi być stabilna, ponieważ zostanie wyposażona w wiele dodatkowych urządzeń oraz dekoracji. Na podeście znajdować się będą ludzie, których bezpieczeństwo jest kluczowe. Estrada mobilna na wynajem powinna być wykonana z aluminium. Jest to materiał, który najlepiej sprawdza się w przypadku mobilnych konstrukcji. Z jakiego powodu? Cechuje się doskonałą wytrzymałością na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych. Nie rdzewieje na skutek kontaktu z wodą, co mogłoby spowodować osłabienie całej konstrukcji. Powierzchnia podestu powinna być antypoślizgowa, co zapewni bezpieczeństwo poruszania się po niej. Przydadzą się dodatkowo kratownice, na których zamocujesz oświetlenie imprezowe, nagłośnienie i dekoracje. Chcesz mieć pewność, że pogoda Cię nie zaskoczy? Zdecyduj się na wynajem estrady mobilnej z zadaszeniem. Dodatkowym wyposażeniem mogą być schody i poręcze. Aby łatwiej było wnieść ciężki sprzęt na scenę, uzupełnij „zestaw” o profesjonalny najazd estradowy.