Skontaktuj się z nami! +48 17 58 40 280 | wamat@wamat.pl

Sceny, Estrady, Trybuny - Producent Wamat

Estrady - odpowiedzi na najczęstsze pytania

Nieraz zdarza się, że nasi klienci zgłaszają się i proszą, byśmy wprowadzili ich w temat produktu, którym wstępnie są zainteresowani. Zadają wtedy pytania, a my udzielamy odpowiedzi. Nie wszyscy jednak lubią pytać – niektórzy wolą znaleźć gotowe informacje w interenecie. Właśnie do nich skierowany jest dzisiejszy post, w którym odpowiadamy na 5 najczęstrzych pytań dotyczących jednego z naszych produktów.

Estrady firmy Wamat

1. Czym są estrady?

Nazywa się nimi przestronne podwyższenia z zadaszeniem, przeznaczone do występów artystycznych. Utarło się, że na estradzie występują estradowcy, charakterystyczne podium z dachem ma jednak znacznie szersze zastosowanie i nie służy już tylko do występów o charakterze artystycznym.

2. Z czego się składają?

W skład estrady wchodzą wytrzymałe podesty, odporne na warunki atmosferyczne zadaszenie, a także wszelkie łączniki, odciągniki z kotwicami, elementy mocujące i nosidło. Dodatkowo estradę można wyposażyć w takie elementy, jak schodki, poręcze czy uchwyty.

3. Z czego są tworzone estrady?

Z aluminium, które charakteryzuje niewielki ciężar i ogromna wytrzymałość. Poza tym to tworzywo jest odporne na korozję, trudne do zadrapania czy wygięcia oraz bardzo długo zachowuje estetyczny wygląd. Aluminium to idealny materiał do tworzenia estrad.

4. W jakich okolicznościach się przydają?

Okazji do użycia estrad jest bardzo wiele. Takie konstrukcje sprawdzają się idealnie podczas wszelkich imprez plenerowych – koncertów, przyjęć sylwestrowych, dożynek gminnych, wydarzeń kulturalnych, dni miast…

5. Na co zwracać uwagę przy wyborze estady?

Przede wszystkim na własne potrzeby. Estrady mogą być rozstawiane na stałe, najczęściej jednak korzysta się z tych, które można szybko zamontować, po występie złożyć, zapakować i użyć ponownie w nowym miejscu. Przy wyborze warto zawczasu zastanowić się, w jakich miejscach będziemy rozkładać i przechowywać estrady. W zależności od potrzeb wybierzmy także ich rozmiar. Sprawdźmy też ich wytrzymałość i to, czy spełniają zasady bezpieczeństwa. Takich informacji dostarczą nam najczęściej przedstawiciele firmy, ale warto upewnić się także, czy za słowami idą właściwe certyfikaty TÜV.