Imprezy plenerowe przyciągają ogromną ilość zainteresowanych osób, którym zależy na świetnej zabawie. Niestety, pogoda wciąż bywa na tyle nieprzewidywalna, że organizatorzy muszą szukać zabezpieczeń na każdą ewentualność. Opady atmosferyczne nie są dużym problemem na niewielkich meet-upach i alternatywnych muzycznych spotkaniach, lecz prawdziwy kłopot zaczyna się na festiwalach.
Odpowiemy dziś na pytanie, jakie zadaszenia na imprezy plenerowe sprawdzają się najlepiej, które produkty chronią zarówno artystów, jak i sprzęt elektroniczny oraz co zrobić z publicznością.
Na każdej imprezie organizowanej na świeżym powietrzu, znajduje się namiot z konsolą. Odpowiada ona za ustawienia nagłośnienia, światła i efektów specjalnych, dlatego jest ogrodzona i chroniona przed dostępem osób trzecich. Koszt sprzętu to zazwyczaj od kilku, do kilkudziesięciu tysięcy złotych.
Wyposażenie jest delikatne, dlatego warto zadbać o to, by żadna wilgoć, deszcz, czy wiatr go nie zniszczyły. Niewielkie modele zadaszenia (np. model ZE-68T) powinny być wystarczające. W namiocie będą przebywać maksymalnie 3-4 osoby, więc należy ograniczyć powierzchnię do komfortowego minimum.
Zadaszenie musi mieć możliwość rozbudowy o ściany, w razie gdyby niespodziewanie pojawił się deszcz lub osoby nazbyt ciekawskie. Wcześniej wspomniany model ZE-68T powinien spełnić oczekiwania użytkowników i organizatorów – nawet przy dużych imprezach i festiwalach.
Nagłośnienie, oświetlenie, instrumenty, artyści i stalowa konstrukcja. Wszystkie te elementy zagrożone są podczas silnego wiatru, deszczu, opadów śniegu itp. W czasie show, problemem może być zbyt mocne słońce. Warto zaplanować każdy detal i ustawienie zadaszenia w taki sposób, by gwarantowało wszystkim wydajność, bezpieczeństwo oraz satysfakcję.
Zacznijmy od największych propozycji, które sprawdzą się przy masowych imprezach plenerowych – nawet jeśli są to duże festiwale. Model ZE-1212QPAR powinien zaspokoić potrzeby wymagających klientów.
Konstrukcja dachu została wyprodukowana z uzupełnionych dźwigarami kratownic i profesjonalnego orurowania, uniemożliwiającego gromadzenie się wody na plandece podczas deszczu.
System ruchomych wózków umożliwia opuszczanie i podnoszenie zadaszenia, dzięki czemu montaż oraz demontaż reflektorów jest banalnie prosty. Produkt został wykonany z materiałów, które umożliwiają zainstalowanie lamp do wagi 1400 kg!
Urodziny, grille, a nawet wesela plenerowe na podwórku lub w sadzie, zyskują popularność wśród solenizantów, nowożeńców i organizatorów. Zadaszenie imprez plenerowych, które będą odbywać się na 100 lub maksymalnie 300 uczestników jest dużo łatwiejsze, niż w przypadku festiwali, na które przyjeżdża kilka lub kilkanaście tysięcy osób.
Chociaż przy stołach lepiej sprawdzą się namioty, to pozostaje zabezpieczenie parkietu. Stosowanie zamkniętych konstrukcji w takich miejscach, nie jest rozważnym pomysłem, ponieważ temperatury mógłby dochodzić do naprawdę dużych wartości. Pozostawienie danceflooru bez zadaszenia jest ryzykowne, gdyż mżawka potrafi wystraszyć Panie, które będą obawiać się o makijaż i fryzury.
Niewielkie zadaszenie imprez plenerowych powinno rozwiązać sprawę. W tym wypadku model ZE-56D powinien zdać egzamin na najwyższą ocenę.
Jego montaż i rozstawienie jest według producenta banalnie proste, więc nie powinno zajmować więcej czasu niż 2 godziny. Jak wygląda praktyka? Wszystko zależy od Waszego doświadczenia, lecz jeśli nie jest ono zbyt duże, warto skontaktować się z firmami specjalizującymi się w organizacji imprez. Powinni przysłać kogoś, kto za niewielką opłatą wesprze Was umiejętnościami i wiedzą.
Pamiętajcie, że każde wydarzenie jest inne, dlatego należy dopasowywać wyposażenie do oczekiwań i rzeczywistych potrzeb.
WAMAT Sp. z o.o.
Podleszany 186
39-300 Mielec
tel. +48 17 58 40 280
fax +48 17 58 40 299
e-mail: wamat@wamat.pl
Godziny otwarcia:
Poniedziałek – piątek:
od 8:00 do 16:00