Skontaktuj się z nami! +48 17 58 40 280 | wamat@wamat.pl

Sceny, Estrady, Trybuny - Producent Wamat

Kratownice - czym są i gdzie się je stosuje?

Kratownice na tyle się upowszechniły w codziennym pejzażu miasta, że przestaliśmy zwracać na nie uwagę. Niesłusznie. To konstrukcje na tyle uniwersalne i wytrzymałe, że warto dowiedzieć się o nich więcej.

Kratownice to też dobre rozwiązanie w reklamie

Czym są kratownice i z czego się je buduje?

Kratownice to rodzaj konstrukcji prętowej, tworzonej z lekkich i wytrzymałych rur aluminiowych, które montuje się łatwo i szybko. Rury używane do budowy zwykle są standardowych wymiarów, choć w przypadku indywidualnych zamówień możliwe są także inne rozmiary. Kratownice są w stanie udźwignąć duże obciążenia, wytrzymać wiele lat w niesprzyjających warunkach oraz tworzyć pomysłowe i użyteczne konstrukcje.

Gdzie stosuje się kratownice?

Istnieje wiele modelów kratownic, które różnią się od siebie wytrzymałością, grubością ścianek i składem stopu aluminium. Na przykład kratownice DUO-30 są idealne do budowy niewielkich estradzadaszeń scenicznych i ramp oświetleniowych. Ich atutem jest łatwość montażu i uniwersalność – można ich używać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. To sprawia, że sprawdzają się w wielu sytuacjach, umożliwiając stworzenie tymczasowej, idealnej dla danej sytuacji czy wydarzenia, konstrukcji.

Kratownice znajdują zastosowanie także jako konstrukcje wystawiennicze. Są lekkie, ale jednocześnie wytrzymałe, dzięki czemu można wyeksponować na nich różne materiały reklamowe. Niełatwo jest je przewrócić czy uszkodzić.

Są także modele kratownic, które lepiej od innych znoszą działanie wilgoci. Dzięki temu mimo deszczów i przymrozków mogą bez uszczerbku długo stać na dworze. Takie kratownice to na przykład modele DUO-40, TERTIO-30 czy QUADRO-PAR. Mają także niewielkie wymiary co sprawia, że można je magazynować, nie tracąc przy tym zbyt wiele miejsca.

Kratownice w obiekcie w Katowicach

W przypadku imprez plenerowych, tworzonych w sezonie sprawiającym trudności pogodowe, potrzebne są konstrukcje, które wytrzymają silne powiewy wiatru. Takie są kratownice estradowe GRANDE-PLUS, które potrafią utrzymać ciężkie systemy multimedialne, oświetlenia i nagłośnienia, konieczne do sprawnego przebiegu odbywającego się wydarzenia.

Kratownic wystawienniczych używa się także do zabudowy stoisk targowych, tworzenia ramp w klubach, dyskotekach i we wnętrzach sklepów. Zakres ich użycia wydaje się nieograniczony, dzięki czemu takie elementy konstrukcji cieszą się dużą popularnością.

Przy podejmowaniu decyzji o zakupie tego typu konstrukcji warto pamiętać, że kratownice to inwestycja na wiele lat, która sprawdzi się w każdej sytuacji i pozwoli na organizację wielu eventów, reklamujących Twoją działalność.