Skontaktuj się z nami! +48 17 58 40 280 | wamat@wamat.pl

Sceny, Estrady, Trybuny - Producent Wamat

Podesty aluminiowe - historia od surowca po gotowy produkt

Zaczęło się od tego, że ciężka maszyna zatopiła swoje stalowe kły w czerwonej, osadowej skale zwanej boksytem. Wyrwana siłą część wylądowała w wagonie, gdzie przewieziono ją do specjalnego zakładu. Tam rozdrobniona na ziarenka wielkości piasku, wzbogacona została o wzmacniające ją substancje. Następnie podgrzana, oczyszczona z zanieczyszczeń i poddana specjalnym procesom, przekształciła się w płynny metal o wielkich możliwościach. Tak powstało aluminium.

Z aluminium tworzymy podesty aluminiowe

Wytrzymałość

Płynnej substancji nie dane było odpoczywać. Zanim wystygła, podzielono ją i przerobiono w prasowniach, odlewniach i walcowniach na blachy, pręty, rury i inne gotowe elementy. Cześć z nich załadowana została do samochodów transportowych i pojechała w swoją dalszą podróż. W jednym z zakładów zabrały się za nie sprawne ręce i połączyły w zgrabną całość tak, że powstał podest o sprawdzonej i potwierdzonej specjalnym certyfikatem wytrzymałości.

Mobilność

Trud włożony w tworzenie podestów aluminiowych to nie przypadek, a stała praktyka. Gotowe, błyszczące podwyższenie z antypoślizgowym podłożem trafia do innych mu podobnych. Niedługo czeka na premierę. Wkrótce zaproszone zostaje na swój pierwszy koncert.

Lekkość

Rozstawiany przez dwóch montażystów, nie sprawia trudności. Jest przecież trzy razy lżejszy od stali, a przy tym bardzo wytrzymały. Po występie noc spędza w tym samym miejscu. Niestraszny mu deszcz, który zaczyna wtedy padać. W końcu został stworzony z aluminium, które dobrze znosi wilgoć i złe warunki pogodowe.

Uniwersalność

Następny dzień to nie koncert, a czas na konkurs recytatorski i przedstawienie dla dzieci. Podesty aluminiowe stoją tam, gdzie stały. Są wszechstronne i idealne w niejednej sytuacji.

Naszych podestów nie trzeba wysyłać na urlop. Nieustannie trafiają w różne miejsca, wszędzie wzorowo się spisując. Stopy aluminium, z których korzystamy, są precyzyjnie badane pod okiem specjalistów od momentu wydobycia boksytu aż po końcowy etap produkcji. Dzięki temu o każdym naszym produkcie możemy opowiedzieć prawdziwą historię.

***

Podesty aluminiowe od Wamatu

Aluminium jest najlepszym materiałem, jakiego można użyć do budowy podestów, ponieważ zapewnia wytrzymałość i jest stosunkowo lekkie. Podesty aluminiowe firmy Wamat są odporne na korozje i warunki atmosferyczne. Występują w różnych rozmiarach i modelach.

Podesty PAL-2 – pozwalają na łatwą zmianę wysokości i łączą się z innymi modelami podwyższeń.
Podesty PAL-3 są idealne do tworzenia widowni oraz scen dla orkiestr i chórów. Dobrze sprawdzają się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.
Podesty aluminiowe PAL-4 ważą tylko 26 kilogramów i zachowują wysoką wytrzymałość.
Podesty PAL-6 to połączenie stali i aluminium w celu uzyskania jak najlepszego efektu tam, gdzie nie ma dostępu pod spód podestu.

Szczegóły oferty podestów scenicznych znajdziecie Państwo na naszej stronie: https://www.wamat.com.pl/oferta/technika-estradowa/podesty-sceniczne/