Skontaktuj się z nami! +48 17 58 40 280 | wamat@wamat.pl

Sceny, Estrady, Trybuny - Producent Wamat

Podesty sceniczne - ich wygląd i elementy dodatkowe

Podesty sceniczne to oprócz elementów aluminiowych, które zapewniają stabilność konstrukcji także wykończenie, które wpływa na jej ostateczny wygląd. Podesty przeznaczone do spełnienia różnych funkcji będą się różnić więc sposobem wykończenia, ale także stosowanymi do podestów elementami dodatkowymi.

Podest sceniczny firmy Wamat

Podesty sceniczne

Przy wyborze podestów scenicznych należy dobrać także odpowiednie:

  • Wykończenie podestów,
  • Uchwyty montażowe,

Podesty – rodzaje wykończeń

To, co będzie znajdować się na części wierzchniej danego podestu jest dostosowane do cech, które ma spełniać podest. Mogą to być wykończenia w różnym kolorze – najpopularniejszym z nich jest kolor ciemno brązowy oraz czerń, chociaż Klienci decydują się także na inne barwy.

Niezwykle popularnym rodzajem wypełnienia jest sklejka w warstwą antypoślizgową w kolorze ciemnobrązowym. Jest to wypełnienie uniwersalne doskonale sprawdzające się zarówno we wnętrzach jak i na zewnątrz. Posiada atest trudno zapalności oraz jest odporne na wilgoć:

Podest sceniczny - wykończenie antypoślizgowe od Wamat

Jeżeli natomiast podest przeznaczony jest do teatru to możemy zakupić wypełnienie w postaci sklejki z warstwą antypoślizgową w kolorze czarnym:

Podest z wykończeniem: sklejka antypoślizgowa od Wamat
Podest - wykończenie z blachy ryflowanej od Wamat

Dla lepszego designu, jak również do pracy w warunkach przemysłowych z blachy aluminiowej, ryflowanej:

Dla specjalnych realizacji wykonujemy wypełnienia na zamówienie, np. z drewna egzotycznego albo wykładziny PCV. Możliwości są bardzo duże jedynym czynnikiem ograniczającym są wymagania przeciwpożarowe oraz – rzadko – sposób mocowania wypełnienia.

Podesty – uchwyty montażowe

Do łączenia podestów stosuje się uchwyty, które powodują, że podesty są ze sobą stabilnie połączone. Przykładowo mogą być to łączniki:

  • Uchwyt montażowy UM-1

Łącznik ten zespala podesty PAL-3, PAL-2 i PAL-4, które są umieszczone na tym samym poziomie.

Uchwyt Montażowy UM-1 od Wamat
  • Uchwyt montażowy UM-3

Służy on do łączenia nóg dwóch podestów PAL-3, które umieszczone są obok siebie i ustawione na dowolnych wysokościach. Uchwyt łączy dwie sąsiadujące ze sobą nogi podestów.

Uchwyt montażowy UM-3 od Wamat
  • Uchwyt montażowy UM-4

Służy on do łączenia sąsiadujących ze sobą czterech nóg podestów PAL-3 na różnych wysokościach. Dzięki temu uchwytowi można uzyskać większą stabilność dla podestów ustawionych na wysokości powyżej 1,8 m.

Uchwyt montazowy UM-4 od Wamat
  • Uchwyt montażowy UM-5
Uchwyt Montażowy UM-5 od Wamat

Jest on przeznaczony do łączenia podestów typu PAL-2, PAL-3 i PAL-4, które zostały ustawione schodkowo.

  • Ustalacz ALD

Ułatwia montaż sceny na terenie, który nie jest równy.

Ustalacz ALD - Wamat

Podesty: elementy dodatkowe

Do obiektów takich jak podesty jest możliwe domontowywanie różnych części czy akcesoriów, które jeszcze bardziej zwiększają komfort użytkowania tego typu konstrukcji. Mogą być to barierki czy materiały zasłaniające nogi podestu (w postaci kotary, banneru reklamowego, osłony z paneli).

Sporą część oferty firmy Wamat stanowią podesty sceniczne, zapraszamy na naszą stronę internetową po więcej szczegółów!