Skontaktuj się z nami! +48 17 58 40 280 | wamat@wamat.pl

Sceny, Estrady, Trybuny - Producent Wamat

Podesty teleskopowe - kiedy stosujemy?

Z ust klientów często pada pytanie o podesty teleskopowe. Wiele osób chce dowiedzieć się, co to za rodzaj podwyższenia, czym różni się od innych i kiedy warto zdecydować się na jego zakup. Dziś odpowiemy na pojawiające się pytania i rozwiejemy Wasze wątpliwości w tym temacie.

Podesty teleskopowe można ustawić na różnych wysokościach

Co to jest podest teleskopowy?

Podest to po prostu rodzaj podwyższenia dla mówcy, recytatora lub innych występujących. Na takich platformach może śpiewać chór, mieć miejsce szkolne przedstawienie lub występ zespołu. To jednak tylko wierzchołek góry lodowej, ponieważ podwyższenia mają wiele więcej uniwersalnych zastosowań.
Teleskopowy rodzaj podestu oznacza, że nóżki, na których znajduje się platforma, są ruchome i można zmieniać ich wysokość.

Z czego składają się podesty teleskopowe?

Podwyższenie PAL-3 z oferty Wamatu występuje w pięciu różnych rozmiarach i waży 40 kilogramów. Jego wariant teleskopowy ma nogi wykonane z profilu aluminiowego o regulowanej wysokości, dostępne w trzech typach i różnych długościach. Podest PAL-4 także ma teleskopowo regulowane nogi, ale jest lżejszy – waży tylko 26 kilogramów. Jeszcze inny wariant – PAL-6, można na stałe przymocować do podłoża. To, co znajduje się na części wierzchniej podestów wybranego typu, jest dostosowane do oczekiwań klienta. Podesty mają wykończenia w różnych kolorach i wyposażone są w sklejki antypoślizgowe. Ich dodatkowym atutem jest to, że są odporne na wilgoć i ciężko je podpalić.

Czym ten rodzaj podestu różni się od innych?

Jego teleskopowe nóżki są ruchome i wyposażone w dwa suwaki zaciskowe. Po ich ściśnięciu podest osiąga pełną wytrzymałość i stabilnie utrzymuje ciężar na ustawionej wysokości. Dzięki temu pozwala na idealne dostosowanie poziomu podestu do panujących warunków.

Kiedy używać podestów teleskopowych?

Gdy podłoże jest nierówne. Podesty teleskopowe sprawdzają się zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach. Dzięki regulowanej wysokości radzą sobie z trudnościami wyboistego terenu, zapewniając organizatorom większą elastyczność w wyborze miejsc, gdzie rozłoży się podwyższenia.

Kiedy chcesz stopniowo ułożyć podesty. Dzięki teleskopowym nogom nie trzeba ograniczać wyobraźni. Można ustawić je na różnych wysokościach, tworząc na przykład szerokie stopnie dla chóru czy orkiestry.

Gdy masz mało miejsca. Podesty teleskopowe łatwo i szybko się składa, co pozwala na szybkie schowanie platform i odzyskanie niezbędnego miejsca.

Podsumowując, gdzie przydadzą się podesty teleskopowe? W szkołach, przedszkolach, domach kultury, kościołach… – krótko mówiąc wszędzie, gdzie potrzebne są podwyższenia zapewniające większą możliwości manewru i elastyczność.

Podesty teleskopowe firmy Wamat

Ze szczegółami naszej oferty możecie się Państwo zapoznać pod tym linkiem: www.wamat.com.pl