Podjazd, rampy i platformy dla niepełnosprawnych to znaczne uproszczenie ich życia. Takie rozwiązania zastosowane w instytucjach użytku publicznego ułatwiają poruszanie się i załatwianie spraw, które w większości miast wymagają proszenia o pomoc osób trzecich. Brak udogodnień dla niepełnosprawnych w takich miejscach jest ciągle problemem wielu miejscowości.
Podjazdy dla niepełnosprawnych są bardzo potrzebne w ich codziennym życiu. Dla podniesienia jego komfortu powinno się je montować nie tylko w okolicach instytucji publicznych, ale także domach i blokach. Dla niepełnosprawnych jest to znaczne ułatwienie – mogą swobodnie poruszać się po mieście, robić zakupy, załatwiać swoje sprawy samodzielnie. Podjazdy znacznie poprawiają samodzielność osób niepełnosprawnych oraz ich mobilność. Dzięki takim konstrukcjom i ich zastosowaniu w przestrzeni publicznej zaczyna zanikać przepaść między osobami niepełnosprawnymi, a normalnie funkcjonującymi. Podjazdy dla niepełnosprawnych muszą spełniać szereg norm dotyczących jakości, dlatego ważny jest wybór producenta, który będzie tego przestrzegał.
Rampy dla niepełnosprawnych pozwalają na szybkie i prostsze wprowadzenie, np. wózka inwalidzkiego do samochodu. Mają one szereg zalet:
Platformy są rodzajem konstrukcji, które świetnie sprawdzają się w domach prywatnych. Są one używane między innymi na klatkach schodowych, ponieważ umożliwiają transport wózków i innego sprzętu w pionie. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania w budynkach użyteczności publicznej znikają bariery – niepełnosprawni przy użyciu platform, nie muszą prosić o pomoc w pokonaniu schodów.
Podjazdy, rampy czy platformy dla niepełnosprawnych to specjalistyczne rozwiązania, które muszą spełniać szereg norm, żeby zostały dopuszczone do użytku. Od 30 lat dbamy o to, żeby wspomagać osoby, które nie mogą się samodzielnie poruszać. Firma WAMAT jest znana z wysokiej jakości konstrukcji, które wyposażane są w dodatkowe udogodnienia dla niepełnosprawnych, m.in. kraty pomostowe czy sklejkę antypoślizgową. Dzięki temu poruszanie się osób niepełnosprawnych jest nie tylko łatwiejsze, ale także dużo bezpieczniejsze.
Więcej o naszej ofercie przeczytasz na http://www.wamat.com.pl
Menu
Kontakt
WAMAT Sp. z o.o.
Podleszany 186
39-300 Mielec
tel. +48 17 58 40 280
fax +48 17 58 40 299
e-mail: wamat@wamat.pl
Godziny otwarcia:
Poniedziałek – piątek:
od 8:00 do 16:00