Skontaktuj się z nami! +48 17 58 40 280 | wamat@wamat.pl

Sceny, Estrady, Trybuny - Producent Wamat

Scena mobilna - jaki rozmiar wybrać?

Wielu klientów rozważających zakup produktu jakim jest scena mobilna pyta nas o to, jaki rozmiar konstrukcji będzie najodpowiedniejszy. Odpowiedź na takie pytanie jest uzależniona oczywiście od potrzeb i wymagań, jakie wobec konkretnego produktu ma zainteresowany. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, poniżej w jednym miejscu zamieszczamy informacje na temat rozmiaru scen w odniesieniu do wydarzeń, które mają się na nich odbywać.

Scena mobilna - rozmiar ma znaczenie

Mała scena mobilna

Przewodniczący gmin i miasteczek często potrzebują estrad, które sprawdzą się podczas przemówień i kameralnych imprez plenerowych. Na takim podwyższeniu przemawiać ma wójt lub burmistrz niewielkiej miejscowości, a także wystąpić niewielki, kilkuosobowy zespół muzyczny. Po podesty niewielkich rozmiarów sięgają także firmy organizujące kampanie reklamowe, nieduże bankiety i wesela. Wtedy na scenie mobilnej znajdują się najczęściej gospodarze wydarzenia lub świętująca para młoda, choć zmieści się na niej również część gości. Takie sceny mają zwykle rozmiar 6 x 5 metrów, który jest optymalny, biorąc pod uwagę charakter imprez, na których jest potrzebny. Znaczenie ma także wysokość sceny. Jeśli widownia będzie przed nią siedzieć – estrada może być niższa i wynosić nawet 0,4 metra. W przypadku gdy publiczność ma stać – powinniśmy zainwestować w wyższą scenę – sięgającą do 0,8 metra przy małych wymiarach estrady.

Średnia scena mobilna

To dobre rozwiązanie na wydarzenia o szerszym zasięgu i większej publiczności. Średniej wielkości estrada przydaje się na dożynkach gminnych, dniach miast i miasteczek, a także imprezach integracyjnych. Konieczna jest także na koncertach o średnim zasięgu. Jej typowy rozmiar – 8 x 6 metrów, pozwala na bezproblemowe rozłożenie sprzętu, w tym także statywów oświetleniowych, na zbliżającą się imprezę. Wysokość średniej sceny powinna mieścić się w przedziale od 0,6 do 1,6 metra.

Scena mobilna

Duża scena – duże możliwości

Na większe wydarzenia potrzebny jest także odpowiedniej wielkości sprzęt. Duża scena mobilna to produkt, którego zakup powinno rozważyć każde miasto. Bez niej duże występy plenerowe, festiwale, imprezy sylwestrowe i koncerty nie będą na odpowiednim poziomie. Zależność jest prosta – potrzeba miejsca, aby wydarzenie odbyło się z rozmachem i zaangażowało publiczność. Minimalny rozmiar jaki powinna mieć scena mobilna, którą określamy jako “duża”, to 10 x 8 metrów, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby taka konstrukcja była znacznie szersza lub dłuższa. Jej wysokość powinna mieścić się w przedziale od 0,9 do 1,8 metra. W przypadku jeszcze większych konstrukcji, na przykład 10 x 10 metrów – scena jest wysoka na 1 metr dla widowni siedzącej i nawet na 2, 5 metra dla wielotysięcznej publiczności, która na stojąco będzie obserwować występ.

W Wamacie rozmiar i specyficzne cechy sceny mobilnej zależą od oczekiwań klienta. Firma dysponuje wieloma rodzajami podestów, które różnią się od siebie nogami, ciężarem i udźwigiem. Klient wybierać może także w rodzajach zadaszeń i postawić na to, które najcelniej odpowiada jego potrzebom. Dzięki połączeniu takich samych lub różnych modeli podestów, dobraniu odpowiednich uchwytów montażowych i zadaszeń, stworzyć można własną, spersonalizowaną scenę pod konkretne wydarzenia, które mają się na niej odbyć.