Imprezy i wydarzenia sportowe są niezwykle popularne na całym świecie. Zmagania drużyn lub zawodników przyciągają tysiące lub nawet dziesiątki tysięcy kibiców. Gdzie ich wszystkich pomieścić? Oczywiście na trybunach sportowych, które muszą poradzić sobie nie tylko z ilością interesantów, ale również z emocjami.
Czy zatem wybór trybun jest skomplikowany? Jak realnie ocenić swoje możliwości i potrzeby? Skąd czerpać inspiracje i gdzie można znaleźć bezpieczne oraz wydajne rozwiązania? Nie czekaj i poznaj odpowiedzi na wszystkie pytania. Przygotowaliśmy krótki merytoryczny materiał o tym, jak wybrać trybuny sportowe.
Mierz siły na zamiary. Jeśli szukasz wyposażenia dla okolicznej drużyny sportowej, której fanklub posiada 100-200 osób, prawdopodobnie nie musisz budować imponującego stadionu na 5000-10000 miejsc siedzących.
Jak znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie tego problemu? Odpowiedzią może być trybuna TW-2 od firmy Wamat. Dostępna jest ona w wersjach od 3 do 15 rzędów. Dodatkowo każdy może spersonalizować wygląd składanych siedzisk, dzięki czemu dopasowanie wyglądu trybun do barw drużyny jest niezwykle proste.
Stadionowy model TW-1 oferuje natomiast niezawodne ławki bez oparć, które mogą zostać wykonane z drewna lub tworzyw sztucznych. Część konstrukcji TW-1 jest składana. Dzięki temu można ją bezpiecznie przechowywać poza sezonem, utrzymując zadowalający stan przez wiele lat. Taki wybór trybun z pewnością będzie dobrym rozwiązaniem.
Wystarczy kilkudziesięciu kibiców, by sytuacja na obiekcie sportowym była napięta. Fani drużyn sportowych w trakcie dopingu nakręcają się do takiego poziomu, że często są oni zagrożeniem dla samych siebie. Osoba odpowiedzialna za projekt hali, boiska lub stadionu musi brać pod uwagę najbardziej ekstremalne okoliczności, by eliminować ryzyko.
Trybuny stadionowe powinny być wyposażone w barierki ochronne – niezależnie, czy pierwszy rząd zaczyna się na podwyższeniu, czy przy samej ziemi. Są one najlepszym sposobem, by odgrodzić kibiców od powierzchni przeznaczonej dla zawodników.
Rzędowa konstrukcja trybun wymusza również zastosowanie schodków. Kolejnym elementem są zatem barierki ochronne usytuowane przy stopniach. Dzięki nim widzowie zajmujący miejsca na wyższych rzędach, będą mogli bezpieczne wejść na trybuny i zejść z nich po całym wydarzeniu.
Aluminiowe barierki ochronne zamocowane przy końcowych miejscach i rzędach to ostatnie zabezpieczenie kibiców przed ewentualnym wypadkiem. Poznaj zatem konstrukcje TW-1 i TW-2, które gwarantują ograniczenie zagrożeń podczas wydarzeń sportowych lub publicznych.
Trybuny sportowe muszą być wykonane z wytrzymałych i certyfikowanych tworzyw, które zagwarantują niezawodność. Wyznaczone normy i standardy określane są za pomocą dokumentacji wystawianej przez niezależne laboratoria odpowiedzialne za prowadzenie testów i badań. Jeśli nie masz bezpośredniego dostępu do informacji na ten temat, warto skontaktować się z przedstawicielem producenta lub dystrybutora trybun. Powinni oni zapewnić wgląd do najistotniejszych danych o wykorzystanych tworzywach i technologiach.
Pamiętaj, że trybuny sportowe usytuowane na zewnątrz mają kontakt z wieloma niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Muszą poradzić sobie one m.in. z deszczem, silnym wiatrem, promieniowaniem słonecznym i częstymi różnicami temperatur – które bywają ekstremalnie skrajne.
Jak widać, wybór trybun sportowych nie musi być trudny – wystarczy korzystać ze sprawdzonych rozwiązań. W razie pytań lub wątpliwości skontaktuj się ze specjalistami Wamat, którzy pomogą znaleźć satysfakcjonującą konstrukcję. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w tym wpisie informacjom wiesz już jak wybrać trybuny sportowe.
Menu
Kontakt
WAMAT Sp. z o.o.
Podleszany 186
39-300 Mielec
tel. +48 17 58 40 280
fax +48 17 58 40 299
e-mail: wamat@wamat.pl
Godziny otwarcia:
Poniedziałek – piątek:
od 8:00 do 16:00