Skontaktuj się z nami! +48 17 58 40 280 | wamat@wamat.pl

Sceny, Estrady, Trybuny - Producent Wamat

Wynajem sceny - cena wynajmu, jak szukać?

Żaden koncert, pokaz, przedstawienie i spektakl nie odbędzie się bez sceny, która jest centralnym elementem całego wydarzenia. To na nią zwrócona jest uwaga wszystkich gości i uczestników imprezy. Powinna nie tylko dobrze się prezentować, ale też być trwałą i solidną konstrukcją, aby zapewniać bezpieczeństwo osobom, które się na niej znajdują. Niektórzy decydują się na zakup, inni na wynajem sceny. Cena zależy od wielu czynników. Ile kosztuje wynajem sceny? Na co zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy? Gdzie właściwie go szukać?

Jak i gdzie szukać sceny na wynajem?

Przede wszystkim przed wynajmem powinieneś wybrać kilka ofert, które zrobiły na Tobie najlepsze wrażenie. Najlepszym źródłem oraz obszarem poszukiwań jest Internet, gdzie reklamuje się większość firm i usługodawców. Wynajem sceny niech będzie poprzedzony zapoznaniem się z opiniami klientów oraz dotychczasowymi realizacjami firmy. W przypadku Wamat, możesz skorzystać z mapy realizacji . Zaznaczyliśmy na niej wszystkie nasze dotychczasowe projekty wraz ze wskazaniem konkretnie naszego klienta.

Przy wyborze dostawcy uwzględnij też kilka innych aspektów, nie tylko opinie klientów oraz zrealizowane projekty. Sprawdź, co ma Ci do zaoferowania dostawca, jakie rodzaje scen proponuje i z czego wykonane są konstrukcje. Obecnie bardzo dobrze sprawdzają się konstrukcje aluminiowe – solidne, ale lekkie, a przy tym odporne na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych. Zapewne przydadzą Ci się też dodatkowe elementy wyposażenia sceny, co jest uzależnione od miejsca, w jakim odbywa się wydarzenie, jego charakteru i oczywiście ilości zaproszonych gości oraz artystów. Decydując się na wynajem sceny, dowiedz się, czy dostawca zapewnia również zadaszenie, co przyda się w przypadku imprez plenerowych, szczególnie w porze roku, która potrafi zaskakiwać pogodą. Może potrzebujesz trybun lub widowni? Na niektórych wydarzeniach są one konieczne, jak np. spektaklach czy występach artystycznych „pod dachem”. Dostawca powinien ponadto wyjaśnić, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze i zaproponować konkretne rozwiązanie. Niech będzie to nie tylko firma, realizująca zamówienie, ale ekspert w swojej dziedzinie, wyróżniający się dobrą obsługą klienta.

Wynajem sceny – od czego zależy cena?

Wynajem sceny jest tańsza, niż jej zakup. Scena nie jest jednak Twoją własnością i masz ją do dyspozycji tylko na ograniczony czas. To dobre rozwiązanie, jeżeli organizujesz wydarzenia rzadko, w różnych miejscach lub po prostu za każdym razem jest to impreza, która wymaga budowy innej sceny. Cena wynajmu sceny zależy od jej wielkości, czyli poziomu skomplikowania konstrukcji, ilości elementów, z których się składa i dodatkowych akcesoriów, niezbędnych w przypadku trudniejszych warunków. Znaczenie ma też miejsce jej budowy, czy jest to plener czy też wnętrze budynku. Koszty mogą też wzrosnąć, jeżeli scena jest montowana na niestabilnym podłożu, które trzeba dodatkowo utwardzić i zabezpieczyć. W budżecie trzeba też uwzględnić ewentualne elementy montażowe, które są niezbędne w przypadku zawieszania oświetlenia, nagłośnienia i dekoracji.

Scenę wynajmujemy na czas ograniczony, który jest ustalany wspólnie z klientem. To również od niego zależy cena wynajmu sceny. Przy dłuższym wynajmie są atrakcyjne rabaty, jak również stali klienci mają szansę otrzymać korzystniejsze dla nich warunki. Dlatego też jeżeli nie planujesz kupować sceny, to warto nawiązać stałą współpracę z jedną firmą, z której usług wynajmu będziesz korzystać.